Logo Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sochaczewie

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Ocena 0/5

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją w naszej szkole podjęto działania mające na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego oraz promowanie postaw życzliwości i wzajemnego wsparcia. Uczniowie przygotowali tematyczny plakat informacyjny dotyczący depresji oraz sposobów szukania pomocy.

Szkolny wolontariat przeprowadził akcję „Pudełko Wsparcia”, do którego poszczególne klasy wrzucały przygotowane karteczki ze sposobami radzenia sobie ze smutkiem i obniżonym samopoczuciem. Znalazły się na nich m.in. pomysły na rozmowę z bliską osobą, aktywność fizyczną, rozwijanie zainteresowań, odpoczynek czy sięganie po pomoc specjalisty.

Rano uczniowie otrzymywali naklejki związane z tym dniem, jako symbol solidarności i przypomnienie, że każdy może potrzebować wsparcia. Dodatkowo chętne osoby ubrały się na żółto — kolor kojarzony ze słońcem, nadzieją i energią — aby w widoczny sposób podkreślić znaczenie troski o zdrowie psychiczne.

Wspólne działania przyczyniły się do stworzenia atmosfery otwartości, empatii i uważności na potrzeby innych, przypominając, jak ważne jest mówienie o trudnościach oraz szukanie i udzielanie wsparcia.

Galeria zdjęć

Unknown-195 Unknown-196 Unknown-197 Unknown-198 Unknown-199 Unknown-200
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności