Logo Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sochaczewie

Lekcja o emocjach w klasie 3b

Ocena 0/5

Lekcja o emocjach w klasie 3b
Podczas zajęć rozmawialiśmy o emocjach i zastanawialiśmy się, czy zwierzęta również je odczuwają. Uczniowie podawali przykłady z własnych obserwacji i wspólnie stworzyliśmy listę emocji, zaznaczając te pozytywne. Podkreśliliśmy, że każda emocja jest ważna, bo mówi nam coś o nas samych.
Sporo uwagi poświęciliśmy tematowi dokuczania. Dzieci trafnie zauważyły, że złe zachowanie często wynika ze złego samopoczucia i niezaspokojonych potrzeb. W pracy grupowej uczniowie analizowali różne sytuacje, wskazywali ich możliwe przyczyny oraz proponowali właściwe reakcje.
Na zakończenie podsumowaliśmy, że aby zmienić czyjeś zachowanie, trzeba najpierw okazać zrozumienie i wsparcie. Empatia i życzliwość pomagają budować dobrą atmosferę w klasie.

Galeria zdjęć

PXL_20260223_071706350.MP PXL_20260223_072602467 PXL_20260223_072617263 PXL_20260223_081155757 PXL_20260223_081653794 PXL_20260223_082050707 PXL_20260223_082116180 PXL_20260223_082126963 PXL_20260223_083357640.MP PXL_20260223_090536163 PXL_20260223_090540328.MP PXL_20260223_090546224 PXL_20260223_090550313 PXL_20260223_090554675 PXL_20260223_090559545
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności