Konferencja wolontariatu
W dniach 4-5 grudnia trzy uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z opiekunem uczestniczyły w ogólnopolskiej konferencji „Wolontariusz w działaniu – bezpieczeństwo i gotowość”. Wydarzenie zorganizowane przez Fundację Świat na Tak zgromadziło wolontariuszy oraz opiekunów klubów wolontariatu nie tylko z Mazowsza, ale z całego kraju.
Czas upływał na nauce oraz zabawie. Wiedzą i doświadczeniem dzielili się żołnierze-wolontariusze oraz młodzież. W ramach omawiania działań wolontariuszy w kryzysowych sytuacjach można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Gościem konferencji był również burmistrz naszego miasta Daniel Janiak oraz Piotr Pętlak, którzy zaprezentowali swoje doświadczenia dotyczące samorządowego wsparcia dla wolontariuszy. Młodzież uczestniczyła także w podchodach mikołajkowych, warsztatach twórczych oraz bawili się w czasie spotkania mikołajkowego prowadzonego przez wodzireja Rafała Folwarskiego. Spotkanie zaowocowało nowymi znajomościami i pomysłami na dalszą działalność.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!