Charytatywna Zbiórka Książek– pomóż, robiąc porządki!
To już kolejna akcja charytatywna, która udowadnia, że pomaganie i porządki w domu świetnie idą w parze. Zajrzyj na półki, do szuflad i pudeł – być może masz książki, które mogą jeszcze komuś posłużyć.
Charytatywna Zbiórka Książek to ogólnopolska akcja, której celem jest:
– wsparcie funduszu stypendialnego dla dzieci i młodzieży – wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo,
– promowanie empatii, zaangażowania społecznego i miłości do książek,
– rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród młodych ludzi w całej Polsce.
Co zbieramy?
– książki w dobrym stanie – nowe lub używane,
– aktualne podręczniki do szkół ponadpodstawowych (wydane po 2017 roku).
Czego nie przyjmujemy?
– książek zniszczonych, poplamionych lub niekompletnych,
– podręczników z gimnazjum, harlequinów, starych kodeksów i publikacji wydanych przed 2017 r.
Uwaga – czasu zostało niewiele!
Książki należy przynosić do 13 czerwca 2025 r.
Prosimy o przekazywanie ich w podpisanych torbach do p. Kamili Samborskiej lub p. Katarzyny Żelaznej (pokój nauczycielski).
Jeśli nie możesz ich znaleźć – zostaw książki na świetlicy.
Nie zwlekaj – zrób porządek i podziel się dobrem!


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!