Logo Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sochaczewie

Wakacyjne wspomnienia

Ocena 0/5

WAKACYJNE WSPOMNIENIA

Kolejny już rok z rzędu podczas wakacji nasi wolontariusze działający w Klubie 8 mogli dzięki uprzejmości Fundacji Świat na Tak uczestniczyć w  obozie dla mazowieckich wolontariuszy w ramach projektu realizowanego przez Fundację ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego „Młodzieżowi liderzy wolontariatu na Mazowszu”.

Tym razem jedna z uczennic naszej szkoły – Julka, pod okiem kadry: pani Kamili Kwiatkowskiej, pani Urszuli Mroczek i pana Huberta Banasiaka spędzała czas podczas wspólnej pracy i zabawy w Starej Dąbrowie. 

Cele programowe założone dla obozu realizowali m.in.: Krzysztof Świątek, Wiktor Faltynowski, Łukasz Rongers, Barbara Leszczyńska, Joanna Fabisiak, ks. Bogusław Jankowski. Wolontariusze w trakcie trwania obozu złożyli wizytę w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czapskiej w Laskach, porządkowali stary cmentarz, uczestniczyli w grze terenowej „Przyjaciel w potrzebie”, odbyli zajęcia                             z instruktorami wolontariatu i wieczorne rozmowy z ks. Bogusławem – laureatem pierwszej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”.

Nie marnować ani chwili, tylko ten czas przekuwać w rzeczywiste angażowanie się na rzecz potrzebujących. Wychowanie przez pracę...  – to główna idea wolontariatu, która towarzyszy członkom klubu. A tak swój pobyt na tegorocznym obozie wspomina Julka:

Obóz odbył się w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym w Starej Dąbrowie w dniach 25-31 sierpnia 2024 roku. Było to już moje drugie spotkanie z taką formą spędzania wakacji.                     W ubiegłym roku wolontariusze gościli w Zakopanem. Ponownie się nie rozczarowałam, chwile spędzone na obozie były najlepsze, przez całe wakacje nie bawiłam się tak dobrze, jak tam.

            Odbywały się przeróżne warsztaty, m.in. z motywowania, budowania wspólnoty, nabywania umiejętności lidera, układania puzzli, aby sprawdzić czy są kompletne i mogą jeszcze posłużyć innym, przygotowywaliśmy reklamy wolontariatu. Odbył się instruktaż wolontariatu, debata oksfordzka, gra terenowa. Były też zajęcia z pierwszej pomocy                           i sprzątaliśmy cmentarz. 

Każdy dzień rozpoczynał się poranną gimnastyką, a kuchnia wydawała smaczne posiłki. Miło ze strony kucharza, że rozpieszczał nas naleśnikami. Podczas obozu odbyły się dwa ogniska, wówczas wszyscy śpiewali i panowała rodzinna atmosfera. Niespodzianką okazała się wycieczka do parku wodnego Suntago. Wielu wzruszeń dostarczyło spotkanie z siostrą, która oprowadzała nas po ośrodku szkolno-wychowawczym dla niewidomych.

            Pomiędzy warsztatami czas wolny spędzałam z nowopoznanymi ludźmi, do których podobnie jak w roku ubiegłym bardzo się przywiązałam. Nowi przyjaciele okazali się bardzo mili, pomocni i ciepli. Bez nich ten czas nie byłby tak piękny. Jestem wdzięczna, ze mogłam uczestniczyć w obozie i ich poznać. 

Warto też wspomnieć o świetnych wychowawcach, którzy przymykali oczy na nasze nocne wycieczki między pokojami i wspólne przesiadywanie w sali kominkowej.

Wszystkich zachęcam do pracy na rzecz innych, a ja już nie mogę doczekać się kolejnych wakacji. Bardzo, bardzo dziękuję. 

Świat na Tak

Galeria zdjęć

458218912_1963408130768282_5042466599128488042_n 458743476_1182081409733041_2864625525044505689_n 458917648_511725114805640_2180139858216990960_n 459109895_8866994183325419_2138940909020213698_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności