Logo Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sochaczewie

Kampania „Stop Przemocy Rówieśniczej”

Ocena 0/5

W ramach kampanii „Stop przemocy rówieśniczej” odbyły się inspirujące spotkania z uczniami klas 4 naszej szkoły. Była to okazja do otwartej rozmowy, refleksji oraz wspólnego poszukiwania sposobów na przeciwdziałanie agresji i wzmacnianie pozytywnych relacji.

Spotkanie klas 4 z przedstawicielem Policji 

12 marca 2025 w naszej szkole w ramach projektu „Stop przemocy rówieśniczej” odbyło się spotkanie uczniów klas 4 z przedstawicielem policji starszą posterunkową Eweliną Leśniewską, podczas którego poruszony został niezwykle ważny temat agresji i przemocy rówieśniczej. Pani Policjantka omówiła z uczniami czym jest przemoc, jakie mogą być jej konsekwencje prawne oraz jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i zadawali wiele pytań. Dowiedzieli się również, do kogo mogą się zwrócić o pomoc oraz jak unikać konfliktów i budować bezpieczne relacje z rówieśnikami.

Spotkanie klas 4 z psychologiem 

13 marca 2025 uczniowie klas 4 wzięły udział w spotkaniu z psychologiem p. Sławomirem Kanderskim na temat agresji i przemocy rówieśniczej. Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, czym jest przemoc, jakie są jej skutki oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Dzieci miały okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami, przedyskutować realne sytuacje, z którymi mogą się spotkać, oraz poszukać skutecznych sposobów na reagowanie na przemoc i budowanie pozytywnych relacji z rówieśnikami. Uczniowie mogli lepiej zrozumieć, jak ważna jest empatia, szacunek oraz wsparcie w grupie.

Spotkanie klas 4 z przedstawicielami Sądu

17 marca 2025 w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Sądu Rejonowego w Sochaczewie, którzy przeprowadził niezwykle ważne spotkanie z uczniami klas 4 na temat agresji i przemocy rówieśniczej. Podczas prelekcji młodzież dowiedziała się, jakie są konsekwencje prawne agresywnych zachowań, czym różni się konflikt od przemocy oraz jakie prawa i obowiązki mają uczniowie.

Uczniowie mieli okazję zadawać pytania i rozwiać swoje wątpliwości dotyczące odpowiedzialności prawnej oraz sposobów reagowania na przemoc. Szczególnie ważnym tematem okazała się cyberprzemoc. Uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami z hejtem w internecie. Na koniec zapoznali się z kolorami tog, jakie obowiązują w Sądzie i mogli je poprzymierzać.

Dziękujemy naszym gościom za cenną wiedzę i inspirujące rozmowy Mamy nadzieję, że te spotkania pomogą uczniom budować bezpieczne i pełne szacunku relacje. 

Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywność i zaangażowanie.

Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę w szkole.

Galeria zdjęć

Policja 1 Policja 2 Policja 3 Policja 4 psycholog 1 psycholog 2 psycholog 3 psycholog 4 psycholog 5 Stop_Przemocy_Rówieśniczej
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności