przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
205219 odwiedzin

Absolwenci

A A A

Jednym z priorytetów naszego gimnazjum jest przygotowanie ucznia do osiągnięcia sukcesu na następnym etapie edukacyjnym .

     O tym, że szkoła wyposaża gimnazjalistów w odpowiedni zasób wiedzy i umiejętności świadczą sukcesy odnoszone przez absolwentów. Co roku kilkoro z nich podejmuje naukę w prestiżowych liceach, w tym dwujęzycznych, by następnie studiować w Londynie, Wiedniu, Madrycie, Pekinie, Szkocji czy Irlandii. Zgłębiają tam swoją wiedzę z zakresu medycyny, biotechnologii, nauk ścisłych czy sinologii. Powadzą także badania naukowe na Uniwersytecie Gdańskim i Politechnice Warszawskiej. Wyjeżdżają również na staże zagraniczne lub podejmują pracę w ośrodkach badawczych takich jak Instytut Badań Jądrowych Cern w Szwajcarii. 

    Absolwenci  gimnazjum odnoszą także sukcesy sportowe na miarę mistrzostw Europy i świata. Odnajdują się również w polityce, reprezentując społeczność sochaczewską w Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

    Co roku grupa absolwentów jako studenci wraca na praktyki pedagogiczne do swoich nauczycieli lub uczestniczy w spotkaniach z uczniami, aby podzielić się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem (np. pokaz dronów).

     Jesteśmy z nich bardzo dumni, tak jak z każdego absolwenta, który osiągnął sukces na miarę swoich możliwości.


 

LOSY ABSOLWENTÓW


 

JANEK KRÓL


 

Nazywam się Janek Król i w Gimnazjum nr.1 rozpoczęła się moja przygoda z Siatkówką. Moim wychowawcą był Paweł Kocik, Grający wtedy w drużynie Siemowit Gostynin. Dzięki niemu zainteresowałem się siatkówką. Byłem w klasie Sportowej więc dość często miałem kontakt z siatkówką:)

Jeszcze będąc uczniem Naszego Gimnazjum w 3 klasie zacząłem jeździć do Warszawy do klubu METRO Warszawa, następnie dostałem możliwość uczenia się w specjalnym liceum dla siatkarzy w Spale. Poskutkowało to powołaniem do kadry młodzieżowej z którą zdobyłem V-ce mistrzostwo Europy kadetów i 5 miejsce na świecie

Po zakończeniu nauki w liceum dostałem propozycje grania w profesjonalnym klubie z Bielska-Białej, następnie występowałem w zespołach Ekstra-klasowych z Warszawy i Kielc by w ostatnim sezonie reprezentować klub z Ostrołęki. Oczywiście nic by z tego nie było gdyby nie kadra pedagogiczna z Naszego Gimnazjum, które jak tylko mam okazje staram się odwiedzać.

Aktualnie atakujący MKS MOS Interpromex Będzin.

kontakt