przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
210912 odwiedzin
MIEJSKI KONKURS WIEDZY O TEMATYCE OLIMPIJSKIEJ I SPORTOWEJ

 

MIEJSKI KONKURS WIEDZY O TEMATYCE OLIMPIJSKIEJ I SPORTOWEJ

  Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła Pawła II oraz Klub Olimpijczyka „Jedynka" 19 maja 2023 r. byli organizatorami Miejskiego Konkursu Wiedzy o tematyce Olimpijskiej i Sportowej. Patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Miasta Sochaczew oraz Polski Komitet Olimpijski.

Gościem honorowym był Dariusz Goździak – złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w pięcioboju nowoczesnym z Barcelony 1992 r.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z klas 4 – 6. Każda drużyna składała się z trzech zawodników i miała do rozwiązania test zawierający trzydzieści pytań.

Po rozwiązaniu testu uczniowie mieli czas na poczęstunek przygotowany przez organizatora.. Na uczestników konkursu czekała niespodzianka – spotkanie z naszym gościem honorowym. Pan Dariusz opowiadał uczniom o swojej karierze sportowej i przeżyciach oraz emocjach jakie towarzyszyły podczas zdobywania złotego medalu na igrzyskach w Barcelonie w 1992 roku. Uczestnicy konkursu mieli niepowtarzalną okazję aby zobaczyć złoty medal, który przywiózł nasz Olimpijczyk.

Po spotkaniu przyszedł czas na ogłoszenie wyników.

I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6

II miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1

III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie uczniów do konkursu.

Dziękujemy również sponsorom: firmie Carrefour, Bakoma, Burmistrzowi Piotrowi Osieckiemu, Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz Firmie Tęczowy Ogród za ufundowanie nagród oraz pucharów.

Jolanta Mróz i Arkadiusz Sobieraj – organizatorzy konkursu.

A A A
22.05.2023
godz.18:10
 
kontakt