przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
205217 odwiedzin
„Biblioteka – świat w jednym miejscu” 8-15 maja 2022 r.

W ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek” nasza  biblioteka zorganizowała:

- wystawę książek „Wybieram i czytam”

- wystawę „Moje ulubione książki”

- konkurs dla klas III ” Czytam i wiem –literackie potyczki”.  Klasy 3a i 3b  wzięły udział w konkursie  i obie otrzymały identyczną ilość punktów rozwiązując przygotowane zadania. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o książkach , bibliotece rozwiązywali krzyżówkę, układali wiersze o bibliotece, odgadywali tytuły książek i nazwiska autorów.  Otrzymali na zakończenie dyplomy i słodkie upominki.

Grupy uczniów z klas 1-3 przebywający na świetlicy rysowali laurkę dla biblioteki szkolnej. Wystawa tych prac jest do obejrzenia w czytelni szkolnej. Rozmawialiśmy też o bibliotece i książkach , wypisaliśmy tytuły swoich ulubionych książek

W ramach Tygodnia Bibliotek nauczyciele bibliotekarze uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną na której rozstrzygnięto między innymi konkurs fotograficzny „Pamiętajcie o ogrodach”. Z książką wśród pól, łąk i lasów. Nasza uczennica z kl.5b Julia Malinowska zdobyła wyróżnienie . Tydzień bibliotek za nami gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wspólnego świętowania za rok.

A A A
16.05.2022
godz.15:44
 
kontakt