Sochaczew
„Znajdziesz mnie w bibliotece”

W ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek” nasza  biblioteka zorganizowała:

- wystawę książek „Wybieram i czytam”

- wystawę „Moje ulubione książki”

- konkurs dla klas III ” Czytam i wiem –literackie potyczki”.  Konkurs wygrała  drużyna klasy       3b a II miejsce zajęła  klasa 3a  Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o książkach , bibliotece rozwiązywali krzyżówkę, układali wiersze o bibliotece, odgadywali tytuły książek i nazwiska autorów.  Otrzymali na zakończenie dyplomy i słodkie upominki.

Grupy uczniów z klas 1-3 przebywający na świetlicy rysowali laurkę dla biblioteki szkolnej. Wystawa tych prac jest do obejrzenia w czytelni szkolnej. Rozmawialiśmy też o bibliotece i czytaliśmy legendy polskie.

Klasa II b odwiedziła czytelnię i czytaliśmy wspólnie legendy polskie.

W ramach Tygodnia Bibliotek nauczyciele bibliotekarze uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną.  Uczestniczyliśmy w spotkaniu z J. Smielak-Sosnowską autorką książki „Lubię rozmawiać”.

19.05.2021