Sochaczew
Wolontariat - Fundacja Kundelek

Szkolny Wolontariat

od wielu już lat pomaga Fundacji Kundelek oraz zaprzyjaźnionemu z nią Panu Janowi. W czasie pandemii wsparcie jest utrudnione, dlatego prosilibyśmy o odzew i Waszą pomoc w następującej sprawie:

Kochani, wiecie, że od kilku lat pomagamy Panu Janowi i jego psiakom.

Dzięki Wam udało się poprawić warunki mieszkaniowe Pana Jana ale teraz pomocy potrzebuje Misio -jeden z podopiecznych Pana Jana.  Misia ktoś kilka lat temu wyrzucił pod lasem. Psiak znalazł schronienie u Pana Jana. Został wyleczony, wykastrowany, zaczipowany, jest regularnie odrobaczany, zabezpieczamy Bravecto, szczepiony. Jednak psiak już prawie nic nie widzi, zaćma zabrała mu wzrok. Porusza się na wyczucie po posesji. Często uderza w różne przedmioty. Misio to prawie 70kg olbrzym, który mieszka w budynku u Pana Jana ale gdy robi się ciepło na dworze Misiowi robi się za gorąco i nie chce przebywać w budynku tylko na dworze.

Nawet jak pada deszcz nie chce wchodzić do mieszkania tylko leży przy drzwiach. 😳 Misio          z racji swojego ogromnego rozmiaru potrzebuje ogromnej budy (choć bardziej nazwalibyśmy to małym domem, do którego misio będzie wchodził kiedy będzie chciał). Niestety do standardowej budy z racji swojej ślepoty nie wejdzie. Musi to być taki mały domek. Rozmawialiśmy już że stolarzem. I koszt takiego domku z transportem i montażem na miejscu to około 3000zł. 😱Mamy nadzieję że i tym razem uda się pomóc Panu Janowi i jego podopiecznym.

Liczymy na Waszą pomoc i wsparcie ze strony Waszych rodziców, wpłacone przez każdego     z   nas 5 złotych nie uszczupli domowego budżetu, a jednak pomoże zebrać upragnioną kwotę.

W grupie siła! Wiemy, że i tym razem nie zawiedziecie.

Link do zbiórki:

27.04.2021