Sochaczew
Dzień na tak

Dzień na Tak wolontariusze Klubu 8 działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 zwykle obchodzili głośno i hucznie. Pierwszy dzień wiosny witali na ulicach, zachęcając przechodniów do uśmiechu oraz życzliwości. Niestety, już po raz drugi działania wolontariuszy musiały odbywać się w ograniczonym zakresie.

Uczennice klasy 8b odwiedziły swoich młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego, wspólnie wykonywali prace plastyczne, czytali i przywoływali Wiosnę. Uśmiech, życzliwość są nam wszystkim dziś tak bardzo potrzebne, dlatego cieszy wspólna zabawa oraz koleżeńska pomoc. Przy okazji dziewczyny zachęcały do pracy w szkolnym wolontariacie.

Wolontariusz to osoba, która wie, co to odpowiedzialność, przyjaźń, praca w grupie i podział obowiązków, wzajemne zaufanie, bieda, ale i wdzięczność ludzi oraz zwierząt. Jest wrażliwy, pełen zapału, otwarty na potrzeby innych.

Miejmy nadzieję, że dzięki pracy wychowawczej uczennic, wolontariat naszej szkoły doczeka się godnych następców.

29.03.2021