Minął I semestr. Czas więc podsumować działalność świetlicy szkolnej, w której przebywają najmłodsi uczniowie naszej szkoły. A dzieje się…

Wychowawca świetlicy zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest zdrowe odżywianie. Dlatego co jakiś czas dzieci samodzielnie wykonują przysmaki, a później degustują swoje produkty. Pierwszaki zrobiły między innymi owocowe szaszłyki, koktajle mleczne oraz soki.

W dniu 29 września na świetlicy obchodzony był Dzień Chłopaka. Wszyscy wesoło się bawili. Chłopcy udowodnili, że wiedzą jak się trzeba zachować. Dziewczynki określiły, jaki powinien być uprzejmy chłopak.  Następnie chłopcy przeszli próbę wiedzy, a potem odbyła się ceremonia przyjęcia do  Klubu SUPER CHŁOPAKA. Dziewczynki i chłopcy razem śpiewali i tańczyli. Chłopcy otrzymali medal ,,Super Chłopaka” zrobiony własnoręcznie przez dziewczynki.

W październiku odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetliczaka, które zostało przygotowane przez wychowawcę świetlicy. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci, a także stworzenia w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania. Za nim uczniowie zostali przyjęci do grona świetliczaków, musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej. Pierwszaki musiały wykazać się odwagą, szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetliczaka. W pierwszej kolejności uczniowie wykazywali się wiedzą w odgadywaniu zagadek. Następnie podczas zabawy ,,Prawda – fałsz’’ dzieci udowodniły,  że znają zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej. W ostatniej konkurencji kandydaci wykazywali się umiejętnościami w próbie wygimnastykowanego języka. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie. Na zakończenie, by dopełnić tradycji, uczniowie przystąpili do ślubowania, gdzie złożyli uroczystą przysięgę. Potem każdy uczeń klasy pierwszej został pasowany przez Panią Dyrektor szkoły na świetliczaka. Na pamiątkę wszyscy otrzymali dyplomy świetliczaka. Na koniec nastąpiła najprzyjemniejsza część dnia – słodki poczęstunek.

W ramach zajęć świetlicowych z okazji święta Odzyskania Niepodległości dzieci wykonały piękne prace związane z symbolami naszej Ojczyzny. Uczniowie wzięli również udział w grze miejskiej, podczas której odbył się marsz na orientację mający na celu odnalezienie na terenie Sochaczewa miejsc zaznaczonych na mapie.

Z okazji Hallowen zorganizowano dla dzieci bal z licznymi atrakcjami. Żeby tradycji stało się zadość , 1 listopada w Dzień Wszystkich Świętych dzieci wybrały się na pobliski cmentarz. Celem wycieczki ,,świetliczaków" na grób Nieznanego Żołnierza w Sochaczewie było oddanie hołdu poległym żołnierzom, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy. Dzieci doskonale wiedziały, że w takim miejscu należy zachowywać się cicho i grzecznie.

W dniu 24.11. 2017 klasa I uczestniczyła na świetlicy w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach.

Dnia 30 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się impreza andrzejkowa zorganizowana przez wychowawców świetlicy: Renatę Rossa-Ponieważ , Wioletę Fabiańczyk. Uczniowie klasy I a i I b przyszli w dobrych nastrojach , wystrojeni i gotowi do zabawy. Było mnóstwo śmiechu. Najbardziej lubiane przez dzieci wróżby to: lanie wosku, wyścigi butów, wróżenie imienia przyszłej sympatii. Całość spotkania umiliły warsztaty rodzinne. Poprzez wspólne zabawy dzieci zapoznały się z polskimi tradycjami ludowymi.

Przed Bożym Narodzeniem zostały zorganizowane również warsztaty rodzinne. Efektem spotkania były przepiękne kolorowe bombeczki, które z dumą przekazano na kiermasz bożonarodzeniowy, a zebrane ze sprzedaży pieniądze przekazano na Dom Dziecka w Giżycach.