Noc bibliotek

W sobotę 5 października biblioteka przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II  w Sochaczewie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Noc bibliotek” pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”, aby w ten niekonwencjonalny sposób promować czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce otwarte i przyjazne. W godzinach od 18 do 22 byliśmy otwarci na wszystkich użytkowników, dla których wolontariuszki z Klubu 8 zorganizowały różne atrakcje.

Młodsi uczniowie opowiadali czarodziejskie historie, wykonywali zakładki do książek, bawili się w „Czytelnicze Podchody” oraz słuchali bajki. Dla starszych przygotowany został escape room pełen literackich zagadek. Uczniowie tworzyli też komiksy oraz wymieniali się spostrzeżeniami na temat szkolnych lektur. Na koniec spotkania odbył się wspólny seans filmowy.  Przygody sympatycznego psiaka wzruszyły i młodszych, i starszych uczestników Nocy Bibliotek.

Mimo późnej pory humory wszystkim dopisywały. I zanim młodzież rozeszła się do domów już planowano kolejną Noc. Na zakończenie każdy z uczestników akcji otrzymał pamiątkową zakładkę.

11.10.2019