Europejski Tydzień Sportu 2019

We wtorek 24 września 2019r. 30 – osobowa delegacja uczniów z klas siódmych uczestniczyła w zajęciach sportowych zorganizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Uczniowie naszej szkoły zgłębiali tajniki szermierki. Poznali podstawowe przepisy tej dyscypliny, rodzaje broni oraz z jakich części złożony jest strój szermierza. Zajęcia prowadziły zawodniczki Klubu AZS Warszawa. Zajęcia były bardzo ciekawe i wyczerpujące. Siódmoklasiści świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami.

Po zajęciach z szermierki naszych uczniów czekały kolejne ćwiczenia sportowe. Każdy uczestnik brał udział w testach sprawnościowych – zwis na drążku, skłon w siadzie, bieg wahadłowy, skok w dal z miejsca, pierwsza pomoc, ergometr wioślarski. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.

Kady uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobne nagrody. Wycieczkę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Monika Zwolińska, Jolanta Mróz i Paweł Pomarański.

26.09.2019