Żegnaj szkoło!

Przed uczniami wakacje, za nimi rok wytężonej pracy. Czekali na ten dzień na pewno z niecierpliwością, bo odpoczynek też jest ważny.

We wtorek 18 czerwca przed południem ze szkołą pożegnały się ostatnie klasy gimnazjum. Samo gimnazjum po 20 latach istnienia przeszło do historii. Na nowo reaktywowano Szkołę Podstawową nr 1. Gimnazjaliści pożegnali się z wychowawcami, koleżankami i kolegami. Niejednemu zakręciła się łza w oku, bo 3 lata w tej samej klasie stworzyło więzi, narodziły się nowe przyjaźnie. Teraz przed nimi szkoła średnia.

To samo czeka ósmoklasistów, którzy pożegnali szkołę w środę 19 czerwca. Wśród nich znalazło się 47 uczniów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem i 33 z bardzo dobrymi wynikami z egzaminu. Osiem lat to szmat czasu, ale kiedyś trzeba się rozstać, poszukać celu w życiu.

Razem z nimi na wakacje udają się uczniowie zerówki, klas pierwszych i drugich. Wśród nich też było kilkudziesięciu wyróżnionych.

21.06.2019