"Festiwal wody"

„Festiwal wody” w Szkole Podstawowej nr 1 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sochaczewie realizujący międzynarodowy projekt „Badacz Wody’, 24 maja zorganizowali Festiwal Wody, mający na celu zwrócenie uwagi na problem deficytu wody w Polsce i na świecie. Na parkingu przy szkole pojawiły się namioty a w nich liczne atrakcje. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. A jakie to były atrakcje? Były doświadczenia chemiczne, biologiczne, wodne koło fortuny, różnorodne konkursy i zgadywanki, produkcja papieru czerpanego. Można było samodzielnie, metodą sitodruku wykonać nadruk na koszulce o treści „Oszczędzam cenną wodę”. Było również stoisko kulinarne. Kolorowe, warzywne i owocowe potrawy przyciągały uczestników. Oprócz degustacji wszyscy uzyskiwali informacje o tym ile wody mogą oszczędzić ograniczając zjadanie pokarmów mięsnych. Nie zapomniano o najmłodszych kolegach. Specjalnie dla nich przygotowana została ogromna gra planszowa. Wędrując dużymi pionkami po odpowiednio oznaczonych polach uczniowie uzyskiwali informacje na temat zasobów wody oraz sposobów jej oszczędzania. Festiwal wody cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wzięli w nim udział uczniowie SP1, 3 i 4 oraz mieszkańcy miasta.

28.05.2019