"Tydzień bibliotek"
W ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek” nasza biblioteka zorganizowała: - wystawę książek „Wybieram i czytam” - konkurs dla klas VII ” You can read- po prostu czytaj”. Konkurs wygrała drużyna klasy VII d, kolejne miejsca zdobyli uczniowie klasy VII c, VII a i VII b. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o książkach , bibliotece rozwiązywali krzyżówkę, układali wiersze o bibliotece, odgadywali przysłowia związane z książką. Otrzymali na zakończenie dyplomy i słodkie upominki. - konkurs plastyczny dla klas 1 i 2 „Laurka dla biblioteki szkolnej” Uczniowie wykonali ciekawie plastyczne prace . Komisja wyróżniła następujących uczniów: I miejsce - Nina Wiktorowicz kl.2a i Marcel górecki kl.1b II miejsce - Maria Forysiak kl.2a i Patryk Zielent kl.2b III miejsce - Marcel Stęborowski kl.1b i Oliwia Lach kl.1b Wyróżnienia otrzymali: Julia Malinowska kl. 2b, Amelia Jabłońska kl.2b, Kacper Janiak kl.2b Uczniowie otrzymali dyplomy i małe upominki. Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs zaprezentowano na wystawie w czytelni. Ogólnopolska akcja „Przerwa na czytanie” – 13 i 14 maja podczas dwóch przerw międzylekcyjnych czytali i starsi, i młodsi. Uczniowie przynieśli własne, ulubione książki, znalazła się więc okazja, by nie tylko wspólnie czytać, ale jeszcze zaprezentować innym swoich ulubionych bohaterów literackich i zachęcić do czytania. W ramach Tygodnia Bibliotek nauczyciele bibliotekarze uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną, podczas której uczeń naszej szkoły Dawid Paduch z kl.2a, zdobywca I miejsca w konkursie „Te książkę warto przeczytać „ – kategoria klas I-III, zachęcał do przeczytania książki Marii Kownackiej „Plastusiowy pamiętnik”.
28.05.2019