Ten radosny czas
Ten radosny czas Boże Narodzenie to jeden z najradośniejszych dni w roku, na który wszyscy z utęsknieniem czekamy. Przepełnia nas miłość i nadzieja, którą pragniemy przeżyć z innymi. Na wsiach jeszcze dzisiaj gospodarze idą do swych zwierząt z opłatkiem, by w ten sposób podzielić się radością ze wszystkimi stworzeniami. To najuroczyściej obchodzone w Polsce święto. W ten magiczny czas, pełen baśniowej atmosfery, czujemy się lepsi i piękniejsi, chcemy naszą miłością podzielić się z innymi. Kulminacyjnym momentem przygotowań do Bożego Narodzenia jest kolacja wigilijna spożywana w gronie kochających się ludzi. Tuż przed przerwą świąteczną w piątek 21grudnia na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie i nauczyciele Najpierw zgromadzeni obejrzeli jasełka przygotowane wspólnie przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz chór szkolny pod kierunkiem pań Marii Maćkowiak i Iwony Ochman. Na scenie pojawili się po raz pierwszy nasi najmłodsi, czyli „zerówkowicze”, którzy kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki” wprowadzili w świąteczny nastrój . Następnie głos zabrali artyści, którzy przenieśli nas w czasy narodzin Chrystusa. Tym razem na oczach widzów rozegrał się spór pomiędzy siłami dobra i zła. Oczywiście wygrał dobro. Po przedstawieniu dyrektor Małgorzata. Gorgis złożyła wszystkim życzenia świąteczne i wręczyła nagrody uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w konkursach. Tego samego dnia wychowawcy wraz z rodzicami zorganizowali spotkania wigilijne w poszczególnych klasach. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw i słodyczy. Kilka klas odwiedził też święty Mikołaj, obdarowując uczniów i nauczycieli prezentami.
22.12.2018