Pasowanie na czytelnika
W poniedziałek uczniowie klas I a i I b zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była Pani Dyrektor, która osobiście pasowała uczniów na czytelników oraz zachęcała do tego, by wypożyczali i czytali książki, które są kluczem do wiedzy. Klasa VIII a przygotowała dla pierwszaków przedstawienie o księżniczce, która cały czas się nudziła. Wreszcie z dalekiej krainy przybyła dobra wróżka, która podarowała jej książkę. Od tej pory księżniczka już nigdy się nie nudziła, a na jej twarzy zawsze gościł uśmiech. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz zakładkę do książki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania.