XVIII zlot szkół noszących imię Jana Pawła II

11 października już po raz XVIII odbył się w Częstochowie zjazd szkół noszących imię Jana Pawła II. Tradycyjnie nasza szkoła udała się tego dnia na Jasną Górę. W pielgrzymce uczestniczyli przede wszystkim uczniowie klas trzecich i ósmych pod opieką pani katechetki Anny Koperskiej i księdza Grzegorza Krupy oraz dyrektor Małgorzaty Gorgis. Tuż przed godziną 11 przybyliśmy na miejsce. Poczet sztandarowy udał się na wały, okalające ołtarz. Natomiast pozostali uczestnicy pielgrzymki zajęli miejsce na trawiastych błoniach pod klasztorem. Przed rozpoczęciem mszy powitano pielgrzymów z całej Polski. Okazało się, że razem z nami modlić się miało 14 tysięcy pielgrzymów z ponad 300 szkół. Mszę odprawiało kilkudziesięciu księży, a przewodniczył jej biskup diecezji radomskiej Henryk Tomasik, który skierował do młodzieży przesłanie. Honorowym gościem był arcybiskup diecezji lwowskiej Mieczysław Mokrzycki. W tym roku przypada 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, więc z tej okazji wypuszczono do nieba białe i żółte balony z prośbami do świętego. Mamy nadzieję, że już do niego trafiły. Na zakończenie uroczystej mszy tradycyjnie odczytano list, który wysłano do papieża Franciszka. W programie pielgrzymki znalazło się oczywiście zwiedzanie sanktuarium i modlitwa przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Chętni mogli wejść na wieżę albo zwiedzić skarbiec, w którym zgromadzono dary- eksponaty z kilkuset lat działalności ojców paulinów. Wielu też uczniów kupowało pamiątki, nie tylko dla siebie, ale i dla najbliższych. Tego roku pogoda nam dopisała. Było słonecznie i bardzo ciepło, więc przyjemnie uczestniczyło się w liturgii. . W drodze powrotnej śpiewaliśmy pieśni i dzieliliśmy się wrażeniami. W dobrych humorach i pełni wrażeń przed godziną 20 zameldowaliśmy się pod szkołą. Następna pielgrzymka już za rok.

21.10.2018