Karol Okrasa w "Jedynce"

Karol Okrasa w „Jedynce” Tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 w Sochaczewie od kilku lat jest październikowy „Tydzień Zdrowia”.

W tym roku tą cykliczną imprezę zainaugurowało spotkanie z Karolem Okrasą, które składało się z dwóch części. W części pierwszej nasz Gość opowiadał o swojej pasji jaką jest gotowanie, o zawodzie kucharza i restauratora, oraz cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na pytania uczniów.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się część druga spotkania czyli – konkurs kulinarny. Uczniowie klas siódmych, ósmych SP oraz trzecich gimnazjum przygotowali różne potrawy: ciasta, babeczki, desery, dania główne, sałatki, przystawki itp. Po zaprezentowaniu przez każdego uczestnika swojej potrawy nasz Gość razem z wybranym jury, degustował wszystkie uczniowskie specjały. Ogłoszeniu wyników towarzyszyły ogromne emocje.

Pan Karol ostatecznie nagrodził 4 uczniów i ich potrawy:

- ciasto „Leśny Mech” autorstwa Kingi Bąbel i Filipa Chądzyńskiego z 7b SP1

- tort chlebowy autorstwa Julii Dziurzyńskiej z 7c SP1

- rolada z sera żółtego nadziewana mielonym mięsem z papryką autorstwa Kacpra Karolewskiego z 3b Gimnazjum nr 1

Największą niespodzianką okazała się być nagroda dla czwórki zwycięzców - zaproszenie dla nich wraz z rodzicami na kolację do restauracji Karola Okrasy „Platter” . Nasz Gość zadeklarował się, że osobiście przygotuje dla nich kolację i osobiście ją zaserwuje.

Całe spotkanie trwało bardzo długo, ponieważ prawie każdy chciał mieć autograf i zdjęcie z naszym Gościem.