Zdrowy i smaczny sok w wykonaniu przedszkolaków.

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już od najmłodszych lat. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci z grupy „0” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania owoców oraz warzyw. Dnia 3.10.2018 dzieci, dzięki uprzejmości rodziców, którzy dostarczyli warzywa i owoce, przygotowały sok. Pracę rozpoczęły od przygotowania warzyw i owoców: ich wymycia, obrania i krojenia. Kolejnym etapem było zapoznanie z budową sokowirówki oraz wybranie warzyw i owoców, z których był robiony sok. Następnie każdy mógł napić się soku. O naszych działaniach dowiedziała się Pani dyrektor, która postanowiła do nas dołączyć. Dzieci z przyjemnością zaprosiły ja do wspólnej konsumpcji. Za pomoc w przygotowaniu soku dziękujemy Pani Renacie, która bardzo zaangażowała się w pomoc naszym przedszkolakom :)