Kiedy myślę ojczyzna

Kiedy myślę Ojczyzna

Zbliża się setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w całym kraju odbywają się okolicznościowe imprezy. Oczywiście, do tak ważnych obchodów włączyła się społeczność  Ziemi Sochaczewskiej.

4 czerwca w kościele św. Wawrzyńca została odprawiona kolejna msza w  intencji ojczyzny. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali społeczności lokalnej program Kiedy myślę Ojczyzna. Wystąpili w nim uczniowie z klasy pierwszej, siódmej oraz drugiej gimnazjum.

Pieśni patriotyczne w wykonaniu Zuzi Mikołajczyk, Karoliny Jędrzejewskiej, Amelki Durzyńskiej oraz najmłodszej solistki  Dorotki Stafańskiej wywołały u widzów łzy wzruszenia.

Wiersze wygłoszone przez uczniów klas pierwszych: Dawida Paducha, Julkę Malinowską i Amelkę Jabłońską wywołały uśmiech na twarzach uczestników uroczystości. Natomiast uczniowie klas siódmych: Andżelika Szymańska, Julia Fiedukowska, Maja Cieślak, Anna Czubla, Marta Jaworska, Wiktoria Zobaczyńska, Ola Kras- Bolimowska i Jakub Fabisiak  deklamując poezję patriotyczną, wprowadzili zebranych w nastrój refleksji i zadumy.

Program bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa oraz słowa proboszcza Piotra Żądły. Obecny na uroczystości burmistrz Piotr Osiecki pogratulował artystom talentów i życzył dalszych sukcesów.

04.06.2018