Niech żyje bal!

Gimnazjum jako instytucja odchodzi do przeszłości. Tym samym kończą się bale na zakończenie tego  etapu edukacyjnego. W tym roku 24 maja w naszej szkole odbył się przedostatnia taka impreza.

Najpierw tradycyjny polonez w wykonaniu ponad 80 par, a potem  pani dyrektor Gorgis powitała wszystkich zgromadzonych i życzyła dobrej zabawy.

Rzeczywiście to była dobra zabawa. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej nikt nie siedział. Wszystkich poderwała rytmiczna muzyka. Razem z nami  w tany ruszyli niektórzy  wychowawcy.

Nasi rodzice i nauczyciele ze zdumieniem przyglądali się  wszystkim zgromadzonym, bo niektórych z nas nie mogli rozpoznać. Rzeczywiście, pożegnaliśmy się na ten wieczór z naszymi ulubionymi jeansami i bluzami. W to miejsce pojawiły się twarzowe kreacje dziewcząt i aż trudno uwierzyć.... odświętne stroje chłopaków, którzy jeszcze nie tak dawno zarzekali się, że za żadne skarby nie pożegnają się ze sportowym stylem.

Taniec jest męczący, dlatego rodzice przygotowali nam kanapki, gorące dania i słodki bufet. Oczywiście, największą popularnością cieszyły się napoje chłodzące. Po zregenerowaniu sił znów ruszaliśmy  na salę gimnastyczną.

Ciekawe obrazki dało się zaobserwować pod koniec zabawy. Nienawykłe do noszenia wysokich obcasów nogi dziewcząt odmówiły posłuszeństwa. No cóż, dalszą zabawę trzeba było kontynuować ... na bosaka. Ci ze słabszą kondycją musieli odpocząć, często w niezwykłych miejscach, np.  na parapecie lub  na ławeczkach w sali gimnastycznej.

Mimo zmęczenia  nie chcieliśmy opuszczać szkoły po ostatnim tańcu o godzinie 22. Niestety, wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Pod opieką rodziców wyruszyliśmy do domu. Dręczyła nas jedna myśl: czy wstaniemy jutro do szkoły? Okazało się, że nie było tak źle. Trochę zaspani zjawiliśmy się na lekcjach. Trochę powspominaliśmy, pośmialiśmy się i .......... zabraliśmy się do pracy.  Za miesiąc koniec roku i pożegnanie ze szkołą.

03.06.2018