Młodzi dziennikarze na start!

Od  ponad 20  lat nasza lokalna gazeta, czyli tygodnik „Ziemia Sochaczewska” na wiosnę ogłasza konkurs na najlepszą szkolną gazetkę w powiecie. Od początku  jego istnienia uczniowie „Jedynki” brali w nim udział i niejednokrotnie byli laureatami.

Jak wszystkim wiadomo, obecnie w naszej szkole nie wydaje się gazetki. Zastąpiła ją strona internetowa, gdzie można znaleźć najważniejsze informacje z życia społeczności szkolnej.

Redakcja zauważyła te zmiany, chociażby po fakcie, że na konkurs wpłynęło tylko 6 gazetek. Na marginesie, w najlepszych czasach było ich 20. W związku z tym zmieniono formułę- zamiast konkursu zorganizowano warsztaty. Wzięło w nich udział kilka szkół. Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowały uczennice klasy 7a i 7d: Natalia Donat, Wiktoria Sobolik, Andżelika Szymańska, Ola Milczarek i Natalia Zasada.

Spotkanie rozpoczęła pani redaktor  Jolanta Śmielak – Sosnowska, która  przedstawiła program spotkania. Następnie redaktorzy  Sebastian Stępień wraz z Agnieszką Poryszewską poprowadzili warsztaty, podczas których pokazali jak profesjonalnie złożyć gazetę. Uczestnicy spotkania otrzymali na pamiątkę wydruk  dwóch stron.

Po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z  gośćmi, czyli Łukaszem Majewskim- ilustratorem- i Piotrem Dobrym – dziennikarzem zajmującym się kulturą. Obaj panowie związani są z naszym regionem i współpracują z takimi czasopismami jak Vogue, Gazeta Prawna, Cimema czy Hero. Ponadto wyżej wspomniani  panowie są autorami książek dla dzieci. Jedna z nich Była sobie dziewczynka jest dostępna w sochaczewskich księgarniach.

Spotkanie zakończył poczęstunek- gospodarze zamówili pizzę i sałatki.

Więcej informacji i zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Ziemi Sochaczewskiej.

25.04.2018