VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Olimpizmie i Sporcie

6 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 z inicjatywy Klubu Olimpijczyka „ Jedynka” odbyła się siódma edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Olimpizmie  i Sporcie.. Wzięło w niej  udział 13 szkół:  7 podstawówek ( SP 1, SP 2, SP4, SP6, SP7, SP Brochów, SP Kozłów Szlachecki ) i 6 gimnazjów ( Gim. Powiatowe, Gim. 2, Gim. Iłów, Gim. Teresin, Gim 3, Gim. Kozłów  Szlachecki ). Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. W  ciągu 60 minut,  musieli  rozwiązać test,  składający się odpowiednio z  40 i 50 pytań.

Po wysiłku umysłowym,  czekał na uczestników słodki poczęstunek i niespodzianka w postaci zajęć z panem Rafałem Podolewskim. Prowadzący uczył młodzież gier i zabaw z różnych stron świata. Przez dwie godziny uczniowie  poznali zasady gier takich  jak: Speedminton, Łapacz, Dada Qiu, Pierścieniówka zarówno w  teorii  jak  i w  praktyce.Po  zmaganiach  sportowych,  przyszedł czas na wręczenie pucharów, dyplomów i nagród oraz pamiątkowe zdjęcia.

Wyniki VII Konkursu Wiedzy o Tematyce Olimpijskiej i Sportowej:

Kategoria gimnazja:

I miejsce – Gimnazjum Powiatowe

II miejsce – Gimnazjum nr 2

III miejsce – Gimnazjum w Teresinie

Kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce – SP 4

II miejsce – SP 2

III miejsce – SP7

Organizatorzy  konkursu  serdecznie dziękują  sponsorom:  Burmistrzowi Miasta  Sochaczew – Panu  Piotrowi  Osieckiemu, Panu  Posłowi -Maciejowi  Małeckiem, Polskiemu  Komitetowi  Olimpijskiemu   oraz  firmom-  „Sarens”,  „Eco –service” i „Bakoma”.

08.04.2018