Tydzień matematyczny

SPRAWOZDANIE  Z  PRZEBIEGU

„TYGODNIA  MATEMATYCZNEGO”

2018

„Tydzień  matematyczny” odbył  się  w  dniach 12 – 16 marca 2018r. i  został  przygotowany  przez  nauczycieli  matematyki.

W poniedziałek  12  marca 2018r. odbyły  się trzy konkursy: „Układ współrzędnych” dla klas II (gim) –  przeprowadzony przez panią S. Marcinkowską, „Kodowanie” dla klas 7 – przeprowadzony przez panią p. B. Szmielak oraz „Bryły platońskie” dla klas III (gim) – przeprowadzony przez panią J. Dobrzyńską i panią K. Kozłowską.

W konkursie „Układ współrzędnych” wygrała drużyna dwuosobowa z klasy 2d w składzie: Oliwia Białas i Julia Szuflińska. Drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 2b: Kacper Karolewski, Mikołaj Sztark.

Konkurs , „Kodowanie” wygrała drużyna z klasy 7d: Piotr Wolski, Piotr Pyrak; drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 7a w składzie: Aleksandra Kras – Bolimowska, Anna Czubla a trzecie druga drużyna z klasy 7d: Samuel Lewandowski, Damian Zasada.

Konkurs dla uczniów klas III : „Bryły platońskie” składał się z trzech części. Uczniowie pracowali w parach. I część konkursu to utworzenie największego ułamka, II część konkursu to utworzenie z wyrzuconych liczb największego pierwiastka sześciennego

i III część to uzupełnienie słownika matematycznego.

Wyniki tego konkursu przedstawiają się następująco:

1. kl. 3d    Mateusz Krep, Marcel Palasik
  2. kl. 3d  Julia Ślusarczyk, Julia Tymorek
  3. kl. 3b Dariusz Pajkowski, Grzegorz Kozera

We wtorek 13 marca 2018r. odbył się konkurs „Mistrz Rachunków” dla wszystkich klas gimnazjalnych oraz dla klas 7. Konkurs ten przeprowadziły: pani J. Dobrzyńska

i pani J. Balcerzak.

Mistrzami Rachunków zostali:

Klasy 7

1. Jakub Zatorski   – kl.7b

2. Jakub Kowalczyk – kl.7e

3. Tomasz Panek – kl.7e

Klasy II

1. Anna Orlińska  – kl.2b

2. Bartłomiej Myczka – kl.2b

Klasy III

1.Antoni Banuch – kl. 3b

2. Natalia Brejnak – kl. 3b

3. Adam Orliński – kl. 3b

We wtorek przeprowadzono również konkurs dla klas 7 – budowanie brył przestrzennych z balonów. W konkursie tym startowały sześcioosobowe drużyny z każdej klasy. Wszystkie drużyny pracowały sumiennie i dobrze się bawiły. Na szczególne wyróżnienie zasługuje drużyna klasy 7a i klasy 7e.

W środę 14 marca 2018r. odbył się konkurs „Mistrz matematyki” dla wszystkich klas gimnazjalnych oraz dla klas 7.Konkurs przeprowadziła pani J. Dobrzyńska.

Mistrzami zostali:

• W  klasach siódmych  Tomasz Panek – 7e
  • W klasach drugich - brak
  • W klasach trzecich Antoni Banuch – 3b

W czwartek 15  marca 2018r. odbyły  się  trzy  konkursy: „Międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR”,  „Sudoku” oraz „Kostki Happy”.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu „Kangur” czuwała pani Sylwia Marcinkowska i pani Joanna Balcerzak.

Konkurs „Sudoku” przeprowadziły panie: J. Dobrzyńska i B. Szmielak.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Anna Czubla – kl.7a

II miejsce – Oliwia Białas – kl.2d

III miejsce – Adam Orliński – kl. 3b

W tym dniu odbył się również konkurs: „Kostki Happy” dla klas II-III(gim). Uczniowie bardzo licznie wzięli udział w tym konkursie Konkurs ten  przeprowadziły:  pani J. Balcerzak i pani S. Marcinkowska.

Najszybciej ułożyli kostki:

Klasy II

1. Zuzanna Krędzelak – kl.2e

2. Anna Orlińska – kl.2b

3. Piotr Musiał– kl.2a

Klasy III

1. Adam Orliński – kl. 3b

2. Zuzanna Bugaj – kl. 3e

3. Julia Niewadzi – kl. 3d

W piątek 16 marca 2018r. odbył się konkurs „Kostki Happy” dla klas VII. Wyniki:

Klasy 7

1. Mateusz Kuśmierczyk  – kl.7f

2. Wiktoria Sobolik – kl.7a

3. Tomasz Panek  – kl.7e

Konkurs prowadziły panie: B. Szmielak i S. Marcinkowska.

03.04.2018