Ten radosny czas

Boże Narodzenie to jeden z najradośniejszych dni w roku, na który wszyscy z utęsknieniem czekamy. Przepełnia nas miłość i nadzieja, którą  pragniemy przeżyć z innymi. Na wsiach jeszcze dzisiaj gospodarze idą do swych zwierząt z opłatkiem, by w ten sposób podzielić się radością  ze wszystkimi stworzeniami. To najuroczyściej obchodzone w Polsce święto.  W ten magiczny czas, pełen baśniowej atmosfery, czujemy się lepsi i piękniejsi, chcemy naszą miłością podzielić się z innymi.

Kulminacyjnym momentem przygotowań do Bożego Narodzenia jest kolacja wigilijna spożywana w gronie kochających się ludzi.

Od kilkunastu lat spotkania wigilijne odbywają się także w   zakładach pracy. Tak się dzieje i u nas. Tuż przed przerwą świąteczną w czwartek 21grudnia spotkali się nauczyciele aktywni zawodowo i ci, którzy kiedyś pracowali w naszej szkole oraz pracownicy obsługi i administracji. Najpierw zgromadzeni obejrzeli jasełka przygotowane  przez koło teatralne działające przy bibliotece szkolnej pod kierunkiem Barbary Krasuskiej i Bogusławy Bojarowskiej.  Po raz pierwszy od dłuższego czasu na scenie pojawili się pierwszoklasiści którzy  w symboliczny sposób połączyli pokolenia, a zarazem sami poczuli się cząstką wielkiej społeczności szkolnej.

Nie byłoby jasełek bez kolęd przygotowanych prze panią Iwonę Ochman, a które pięknie wybrzmiały w wykonaniu chóru na scenie udekorowanej przez  nasze panie Beaty Koperską i Franczuk.

Po części artystycznej pani dyrektor Małgorzata Gorgis złożyła zebranym życzenia, w których podkreśliła przede wszystkim znaczenie  miłości, bo ta jak wiadomo przenosi góry. Do życzeń dołączył ksiądz Jarosław Łękarski i przedstawicielka Rady Rodziców Dorota  Fiedukowska.

Oczywiście, uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, składając wzajemnie życzenia.

W piątek wychowawcy wraz z rodzicami zorganizowali spotkania wigilijne w poszczególnych klasach. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw i słodyczy. Kilka klas odwiedził też święty Mikołaj, obdarowując uczniów i nauczycieli prezentami.