Pierwszaki obchodzą mikołajki

Klasy pierwsze w naszej szkole zaczęły świętować Mikołajki już 5 grudnia.

Tego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do stadniny "Blueberry" w Pawłowicach. Czekało tam na nas wiele atrakcji.

Zaczęliśmy od zajęć plastycznych, dekorowaliśmy choinki (każda klasa swoją), które miały być prezentami dla Św. Mikołaja. Ten miły gość odwiedził nas tam później i obdarował każdego prezentem.

Największą atrakcją była jednak jazda konna, dzieci bardzo szybko zaprzyjaźniły się ze zwierzętami i chętnie próbowały swoich sił w siodle.

Na koniec wszyscy mogliśmy rozgrzać się przy ognisku i zjeść smaczne kiełbaski.

Natomiast 6 grudnia, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, koleżanki i koledzy ze starszych klas opowiadali nam o tym czym jest wolontariat i jak my sami możemy pomagać innym.

Poznaliśmy również zasady udzielania pierwszej pomocy i sami mogliśmy poćwiczyć resuscytację na fantomach. W związku z Mikołajkami, starsze koleżanki zorganizowały nam, również, kilka ciekawych gier i zabaw.

To były naprawdę udane dwa dni.

10.12.2017